*****

*****

 Yeni yılın kutlanması ile ilgili küçük bir araştırma yapıldığında bu durumunun hemen hemen kültürlerin tümüne atalarımızdan miras eski bir alışkanlık olarak yerleştiği görülüyor.  

Kozmogonik ( Evrenin doğumuyla ilgili ) anlatılara şöyle bir üstünkörü kulak verildiğinde ise yeni bir şeyi kutlamanın, inisiyasyon kavramı ile ilintili olabileceği görülürüyor. Arınma, nurlanma ve bütünleşme gibi aşamaları olan inisiyasyonun latince olan kelime kökü başlangıç anlamına geliyor. Türkçe'deki karşılığı ise tedris, irşat yani doğru yol gösterme, ders verme. Tasavvuf kavramı ile benzeştiğine dair kullanımlar da bulunuyor. 

Bu kavramın yaydığı inanışa göre başlangıçtaki yetkinlik ve olumlu etkiler, süreç uzadıkça motivasyonun ve enerjinin azalması ile irtifa kaybına yol açıyor ve tekrar randıman alabilmek için yenilenmesi gerekiyor.

Yılbaşı kutlamaları ile yeni bir yılın başlangıcını, doğum günü ile yaşamın başlangıcını, evlilik yıldönümüyle ise evliliğinin başlangıcının kutlanmasının ortak bir nedeni var;  başlayan şeyi bereketlendirmek...

Bu bereketi ilk önce yılın gelişini kutlarken birbirimize aldığımız hediyelerde görüyoruz. 


Hediye etmek ve hediye vermek bir kişiyi mutlu etmenin en eğlenceli yolu belki de. Küçük büyük, yaşlı genç, erkek kadın herkes hediye etmeyi ve aynı şekilde kendisine hediye edilmesini sever. Yılbaşı ise bu hediyeleşme için çok uygun bir zaman.


Rahat kalıpları, kaliteli kumaş ve tuşeleri ile Hateko Koleksiyonları arasında ilkbahar, sonbahar ve kış olmak üzere yılın en çok rağbet gören ürünü Trikoların başı çektiği bir hediye seti ile sevdiklerinizin yeni yılını bereketlendirirken onları sıcak tutmaya ne dersiniz?

Erkek giyimin en gözde parçalarından olan trikolar hem jean, kanvas, chino gibi daha günlük tarzlara hem de kumaş pantolon, gömlek ve ceketler ile yakalanan daha resmi görünümlere uyum sağlayabiliyor.

Pamuk akrilik ve yün akrilik içerikleri ile uzun süreli kullanıma elverişli yapıları olan hateko trikoların renk seçeneklerindeki çeşitlilik ise koleksiyonun diğer parçalarını kıskandırır nitelikte.

Kullanışlı renk ve desenleri ile yumuşacık hateko atkılar ise paketin şık tarafını temsil ediyor. Kaban ve paltolara eşlik etmek için kutuda sırasını bekliyor.

Hediye seti opsiyonlarına ve detaylarına bakmak için butona tıklamanız yeterli. 

Hateko Şimdiden Bereketli Yıllar diler...