Bir Takım Şıklıklar

Bir Takım Şıklıklar

%100 pamuk ya da %55 pamuk, %45 polyester karışımlı kumaştan olsun, gömleklerin kullanım alanları ve zamanları sınırsızdır. Kravatlar ise bir kumaş parçası olmaktan çok ötede desen ve dokuları ile aynı gömleği farklı tarzlara sürükleyebilir.

Yeni kravat koleksiyonumuzun gömleklerimize kattıkları havadan siz de payınıza düşeni alın!

 

 

 

Düz, Filafil Desen, Floral Desen, Şal Desen, Ekose Desen, Puantiye Desen ve niceleri.

 

 

 

 

% 88 yün takım elbiseler ve takım elbise gömlekleri ile konforlu şıklık yakalayabilirsiniz.

Gömlek, kravat, ceket üçlüsü neredeyse her erkeğin dolabında olan ve hayatın birçok alanında kullanılabilen bir birleşim.

Bu noktada size bazı tavsiyelerimiz de olacak.

 

 

 

 

Zarif krem rengi ve bej ile lacivertin uyumu sizi hem ofis ortamında hem de yaz akşamları katılacağınız davetlerde farklı ve şık hissettirecektir.

 

Özellikle iş yemeği veya toplantılarda desensiz, düz gömlek tercih etmelisiniz . Ofiste çalışırken takım elbisenin içine ince çizgili, küçük pöti kareli gömlekler kullanılabilir.

Smokin içerisine giyilecek gömleğin cepsiz ve düz olması gerekir. İtalyan yaka gömlek tercih edilecekse mutlaka kravat takmalısınız, daha geometrik desenli veya çizgili kravatlar uygun olabilir.

Kravat kullanmadan ceket giymek isterseniz de ceket düz renkse desenli gömlek, ceket desenliyse düz ağırlıklı ya da kendinden hafif desenli gömlekler tercih edilmelidir.

Gömleği jean veya kanvas pantolonla giyecekseniz daha büyük desenli renkli gömlekler veya Oxford modeller tercih edebilirsiniz.

Aynada son kontrolleri yaparken ise şunlara dikkat etmeniz gerekir: Boynunuz hiç sıkışmadan başınızı rahatlıkla çevirebiliyorsanız gömlek doğru gömlektir.

Aynı zamanda omuz ile kolun birleştiği çizgiler omuzlarınıza tam oturmalıdır. Hatta bir buçuk santim kadar yukarıda kalabilir ama asla aşağıda kalmamalıdır. Bu sizi düşük omuzlu ve yorgun gösterecektir.

Vücudunuzun iki tarafından da iki buçuk santimetre kadar bir kumaş tutabilmelisiniz. Fazlası gömleğin çok bol görünmesine neden olur.

Gömleğin manşetleri başparmağınızdan bir buçuk santim yukarıda kalmalı. Ayrıca ellerinizi, kol düğmelerinizi açmadan manşet içinde kaydıramamalısınız