-

-

MAVİ  

            DERİN  

 BİR 

                TUTKUDUR


 Coco Chanel'in '' Moda Geçer, Stil Kalır'' sözü, neredeyse bir asırdır şıklığın mottosu haline gelmiş durumda. Hem kadınları hem de erkekleri kapsayan bu sözün sahibi Chanel'den, 1930'lu yıllarda Türk Silahlı Kuvvetlerinin üniformalarını tasarlamasını talep etmiş Mustafa Kemal Atatürk. Ruhunun ve kişiliğinin derinliği ile bilinen bu sıradışı kadın uzun yıllar subayların ve üstdüzey ordu mensuplarının kıyafetlerini tasarlamış ve o dönemin fotoğrafları ile elimize ulaşan mini defilelere imza atmış.


maVİye 

parantez

Mavi üzerine kitap yazılacak, film çekilecek derinlikte bir renk. Sakinliği ve huzuru temsil ettiğini ise bilmeyen yoktur. Gözleri ve bilhassa sinirleri yatıştırdığı düşünülen mavi ayrıca yazı yazarken bilginin hafızada daha hızlı ve kalıcı yer etmesini etkiliyor.  Bu bilgi, mürekkepli kalemlerin büyük çoğunluğunun neden mavi renkte olduğunu açıklıyor. Öte yandan mavi rengi tercih eden kişilerin hoşgörülü, toleranslı, insan canlısı ve sakin olmaya daha yatkın oldukları da söyleniyor.

Çok fazla tonu bulunan mavinin '' modası'' da hiç geçmiyor ve cilt alt tonu soğuk veya nötr olan kişiler başta olmak üzere hemen hemen herkese yakışıyor.

Hateko

mavİsİ


Hateko'nun Sonbahar Kış Koleksiyonu'nda ise hemen hemen her sezon olduğu gibi bir mavi ağırlığı göze çarpıyor. Mavinin açıktan koyuya birçok tonunu barındıran ceketler, gömlekler, pantolon ve takım elbiseler beğenenlerini bekliyor.


Slim Fit Kalıbı, Cool Mavisi, Kaliteli İşçiliği ve Oxford Dokuma Kumaşı ile Mavi Tutkusunun Hateko Ruhuna bürünmüş gövdesinde Coin Mavi Oxford Gömlek duruyor! 

Her Beden Ölçüsüne Uygun Klasik Kalıbı,Doygun Mavi Tonu, Kaliteli İşçiliği ve Altınyıldız ® Kumaşıyla Mavi Tutkusunun Hateko Ayağında Altınyıldız Yün Mavi Pantolon duruyor! 

6 Drop Kesimi, Siyah ve Lacivert Pötikareli Deseni, Kışlık Altınyıldız Yün Dokuma Kumaşı ile Mavi Ruhunu Omuzlarında Taşıyan Bir Ceket; Altınyıldız Kışlık Kareli Siyah & Mavi Yün Ceket!Hateko'nun Sonbahar Kış Koleksiyonundan seçtiğimiz bu üç risksiz parçayı, çizgili kravatlarla birbirine bağlayabilirsiniz. Hatta Smart Casual görünüme deri loaferlarınızla daha spor bir ağırlık verebilirsiniz. 

Sakin ve huzurlu bir hafta dileriz...