Evde (Şık) Kal

Evde (Şık) Kal

Ülkemizin ve dünyamızın içinde bulunduğu salgın hastalık tehdidi sebebiyle bir süredir mümkün olduğunca evlerimizde kalıyor ve sosyal izolasyona itina gösteriyoruz.

Tekrar rutinlerimize sağlıklı ve dinç bir şekilde dönebilmek için bugünleri sağduyulu şekilde geçirmemiz şart görünüyor.

Sosyal hayatımızı eve taşıdığımız bugünlerde  siz de şıklığını devam ettiren ya da ettirmek isteyenlerdenseniz okumaya devam edebilirsiniz.

Doğal Taşlardan Gelen Destek

Hateko'nun aksesuar koleksiyonunda yer alan doğal taşlı şık bileklikler hem ev stilinizin hem de bedeninizin enerjisini yenilemeye geliyorlar.

Akik

Doğal Yosunlu Akik Taşlı Bileklik 

 Doğal akik taşlardan el işçiliği ile üretilen bileklik anti alerjeniktir ve her bileğe uygun asansörlü ayarlamaya sahiptir.

Akik taşının; stres, düşük tansiyon, burun kanamaları, yüksek ateş, insomnia (uyuyamama ) hastalığı, kötü rüya, dikkat dağınıklığı ve anksiyete (kaygı) rahatsızlıklarında tedavilere destek amaçlı kullanıldığı bilinmektedir.

Göz sağlığına da iyi geldiği bilinen akik, Anadolu'da ise nazara, yıldız düşüklüğüne karşı da tene temas edecek şekilde kullanılmaktadır.

Hematit

Hematit taşlardan el işçiliği ile üretilen ve 6 farklı modeli bulunan bileklik anti alerjeniktir ve her bileğe uygun asansörlü ayarlamaya sahiptir.

Hematit taşının faydalarının en başında stres azaltıcı özellik gelir. Sinir sistemini düzenleyici etkiye sahip olması sebebiyle bu taştan yapılmış bileklikler kişinin ani ruh hali değişikliklerine uğraması, aşırı heyecan ve endişe gibi etmenleri yumuşatarak duygu-durum bozukluklarının yönetiminde yardımcı olur. Aynı zamanda negatif enerjiyi nötrleyerek bağışıklık sistemine de destekleyici etki yapar; dolayısıyla hastalanma riskini düşürür.

Bunlara ek olarak cilt ve saç sağlına da uzun vadede fayda gösterdiği kabul edilmektedir.

Bu yararlı taşların trikolar ile uyumları da cabası!