Bir Pantolon Ne Vadedebilir?

Bir Pantolon Ne Vadedebilir?

 
İlk pantolonun bundan yaklaşık 3000 yıl önce Orta Asya'da, ata daha rahat binip inmek ve daha rahat hareket etmek için farklı yün ipliklerden örülen kumaşlardan dikildiği bilinmektedir.
Avrupa'ya geçmesi ise Perslerin sayesinde olmuş, Romalılar ve Yunanlılar önceleri Orta Asya'dan gelen bu iki bacaklı kumaş parçasını önemsememişlerdir.
Hatta bir süre karşıt oldukları bile bilinmektedir. Fakat sonraları başta askerler olmak üzere yavaş yavaş kullanımı yaygınlaşan pantolon, 8.yy 'dan itibaren zengin ve soylu kimselerin dolaplarında da yer bulmaya başlamıştır.
Kullanıldığı ilk yıllarda bol ve bilek hizasında dikilen pantolon 14.yy'dan başlayarak ihtiyaç ve beğeniler çevresinde şekil değiştirmeye başlamıştır.
Yaygın kullanılan pantolon kelimesi ise Fransa’nın gezici komedi tiyatrolarında yer alan “Pantolone” adlı bir karakterin sürekli pantolon giymesinden kaynaklanmaktadır.
Osmanlı topraklarında ise şalvar, tumman gibi ilk pantolon örneğine yakın rahat geniş kesim pantolonlar tercih edilirken o dönem için geçerli hali ile İkinci Mahmut, Osmanlı askerlerine pantolon giyme mecburiyeti getirmişti. Sonrasında ise Abdülmecit tüm memurlara pantolon giymelerini emretmiş ve topraklarımızda pantolon meselesi resmi bir kimlik kazanmıştır. 
1900'lü yıllardan beri bir fiil kullanılan ve ikinci dünya savaşı sonrası kullanımı yaygınlaşan pantolonlar iplik, kalıp ve beklenti çeşitliliği ile çok farklı tarzlarda üretiliyor olsa da halen ilk kez üretildiğinde olduğu gibi en rahat olanları yün kumaşlı olanlarıdır.
Hateko yün pantolonların ise en rahatı %43 Yün, %53 Polyester, %4 Lycra ®  karışımı ile Esnek Dar Kesim Filafil Kumaş Pantolonlardır. 
40-52 Beden arasında seçim sunan  ve 6 farklı renk tonuna sahip Esnek Dar Kesim Filafil Kumaş Pantolanlar eski ile yeninin, yün gibi bir klasik iplik ile lycra gibi endüstriyel bir ipliğin kullanışlı birlikteliğidir. 
%50 İndirimli fiyatları ile sizlere şıklık,rahatlık ve avantaj vadediyorlar.