-

-

Bir italyan, bir alman, bir fransız ve Hateko

     

        ''Her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır'' sözü, bir nevi Anadolu'nun farklılıkları kucaklama biçimidir. Farklı olmak; bireyi, olayı, nesneyi diğer ötekilerden ayırma durumudur ve farklılıklar doğru yönetildiklerinde, ortaya çıkan çeşitlilik; bir hayli eğlenceli bir durum barındırır ve dikkatli baktığımızda aralarında özdeşlikler kurabiliriz. Stil farklılıkları, trendler, sanata dair her türlü üretim bireylerin farklı olma ve farklı algılama halinin sonucu değil mi?


Bir Stil Fıkrası

Karadeniz fıkralarının kahramanı Temel'i ve onun farklı milletlerden insanlarla absürd durumlara düştüğü fıkraları bilirsiniz.O fıkralardan yapılan çıkarımlar her daim açıktır; insanlar farklıdır ve farklılıklar dünyayı yaşanır kılar...Bu stil fıkrası da bizi şık görsellerle gülümsetirken, kurmaya çalışacağımız bağıntıyla düşündürecek.Klasik arabalar neredeyse her kesimden ve zevkten insanın ortak beğenileri içinde yer alan sayılı başlıklardandır. "Klasik" kelimesinin bilinç dışımıza gönderdiği güven sinyalleri mi yoksa zarif tasarımları ve ulaşılması güç oluşları mı onları bu denli değerli yapar gözümüzde? Genel hatları ile zihinlerimizde arzu imajı oluştururlar. Menşeileri ise sonraki aşamalarda önem kazanmaya başlar. Şayet o klasik araba ile aranızdaki bütün engelleri aşmış, onu arzu nesnesi olmaktan çıkarıp binek taşıt olarak kullanmaya başlayacaksanız, Alman üretimi mi, İtalyan tasarımı olduğu, motoru, iç dış aksamları, rengi ,şekli çok daha detaylı olarak önem kazanır gözünüzde. Yapıldığı fabrikanın yeri bile önemli bir bilgi olup çıkıverir. 

Tıpkı diğer bir klasik olan Takım Elbiselerinizi gardırobunuza katacağınız zamanki hassasiyetiniz gibi. Aynı klasik arabalarda olduğu gibi, takım elbiseler de sevenleri için kişiliğinin, hayat tarzının yansımasıdır. Kumaşı, rengi, kalıbı, beraberinde kullanılacak aksesuarları önemlidir. Doğru yerlerde doğru şekilde kullanılınca/giyilince itibarı pekiştirir. Bu nedenledir ki kumaşı, kalıbı, işçiliği konusunda titizlenmekte çok haklısınız!

Şimdi bu kısa stil fıkrasında seçtiğimiz farklı menşeili ve farklı tarzlara hitap eden klasik otomobiller ile hateko'nun klasikleşmiş takım elbiselerini karşılaştırıp ortak paydada buluşmalarını bir solukta inceleyelim.


1957 model BMW 507 Roadster Dayanıklı ve stil sahibi bir Alman tasarımı


Jaguar E-Type Convertible geleneklerine bağlı zarif bir ingiliz

Farklı tarzı ve rengi ile 1964 model  Ferrari 250GT tam bir italyan


Klasik araba denildiğinde siyah bir Bmw akla ilk gelenlerden ise, klasik takım elbise için de  Hateko %88 Siyah Yün Takım Elbise aynı yerde duruyor! Altınyıldız yaşayan efsanesi % 88 yün kumaşı ve hateko'nun mükemmel kalıbı, tek yırtmaç iki düğmeli dikimiyle başlı başına bir klasik.


Jaguar kadar cesur bir kırmızı tonu seçemesek de super slim fit kalıbıyla cesareti ucundan yakalıyoruz!         Bordo Super Slim Fit Takım Elbise    tek düğmeli dikimi ve çift yırtmacıyla bir klasik olma yolunda!


Kırışmama ve beş defa yıkanabilme özelliği bulunan ve farklı bir teknoloji ile Altınyıldız tarafından üretilen  yün karışımlı kumaşı ile Hateko Mavi Yün Takım Elbise  Hateko'nun farklı italyanı!